top of page

Інформація

про Будинок дитячої та юнацької творчості Лозівської районної ради Харківської області

станом на 01.09.2020

Директор : Тиха Світлана Федорівна. Освіта вища, за спеціальністю – вчитель російської мови та літератури, педагогічний стаж 33 рік. Заклад очолює з 2005 року.
Рік заснування: 1970 рік

Контактна інформація: вул.Шкільна, буд.16, село Катеринівка, Лозівський район, Харківська область.

e-mail: loz_rbdut@meta.ua 

тел.: 8(057-45)-61-2-74

сайт: lozrbdut.wix.com

 

Потужність: 60 місць

 

Кількість учнів за мережею: 10 гуртків, 200 вихованців

 

% заповнення школи: 30 %

 

Кількість груп за мережею:  10 гуртків

 

Середня наповнюваність класів: 20 чоловік

 

Профільність:

БДЮТ комплексний навчально-виховний заклад, навчальний процес організовано за 6 напрямами :

- художньо-естетичний                      -        3 гуртки  (60 учнів)

- еколого-натуралістичний                 -       2 гуртки    (40 учнів)

- туристсько-краєзнавчий                  -        1 гурток   (20 учнів)

- науково-технічний                            -       2 гуртки   (40 учнів)

- соціально-реабілітаційний               -       1 гурток    (20 учнів)

- військово-патріотичний                    -       1 гурток    (20 учнів)

 

Кількісно-якісний склад педагогічного колективу: 10 педагогічних  працівників 

 

Провідна тема, над якою працює БДЮТ: «Формування професійної компетентності педагога як умова розвитку творчої особистості вихованця в контексті сучасної позашкільної освіти»

 

Сторінки історії позашкільного закладу Лозівського району Харківської області

 

31 серпня 1970 року згідно з рішенням № 312 виконкому Лозівської районної ради депутатів трудящих у приміщенні Панютинської школи робітничої молоді відкрито районний будинок піонерів. Директором було призначено – Волкову Зою Степанівну (наказ №217 по Лозівському райвно від 02.09.1970 року), методистом – Гончарову (Вакуленко) Валентину Дмитрівну (наказ №219 від 02.09.1970 року).

Так, як проблема організації дозвілля дітей у позаурочний час стала серйозним питанням, то колектив будинку піонерів почав одразу плідно працювати. З перших днів у закладі почали роботу 11 гуртків, якими було охоплено 180 учнів. Основний контингент гуртківців складався з учнів Панютинської загальноосвітньої школи та Панютинської восьмирічної школи, а також з учнів шкіл району, на базах яких працювали гуртки, а саме Катеринівської, Новоіванівської, Краснопавлівської №1, Краснопавлівської №2, Орільської №1.

Перші гуртки:

  • «Струнний оркестр» - керівник Несповитий Л.Г.;

  • «Драматичний» - Бондаренко Г.І.;

  • «Умілі руки» - Іванова Г.І.;

  • «Юні кіно демонстратори» - Заіченко Г.В.;

  • «Модельний» - Кулибко І.С.;

  • «Танцювальний» - Кравченко К.Ф.;

  • «Образотворче мистецтво» - керівник Бондаренко Б.І.;

  • «Літературний» - керівник Гончарова В.Д.;

  • «Ляльковий» - керівник Дегтярьова О.С.;

  • «Хоровий» - керівник Гаркуша В.Т.

Вся робота будинку піонерів відбувалася за напрямами Всесоюзної туристсько-краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – СРСР».

На базі будинку піонерів проводилися семінари організаторів позакласної та позашкільної роботи, старших піонервожатих та турорганізаторів шкіл району.

З дня заснування закладу незмінним керівником туристичних гуртків працював вчитель фізичного виховання Новоіванівської середньої школи Житник Григорій Миколайович. З 1972 року його було призначено директором районної дитячої станції туристів на громадських засадах.

Гуртківці будинку піонерів брали найактивнішу участь у районних та обласних масових заходах.

Працівники будинку піонерів організували роботу міжколгоспного районного піонерського табору «Дружба», який дислокувався в с.Світловщина Лозівського району, навчали старших піонервожатих організаторським навичкам для роботи з дітьми в піонерському таборі, а в подальшому – з учнями шкіл.

З 1970 року районний позашкільний заклад очолювали:

  • Волкова Зоя Степанівна (1970-1972рр.);

  • Карташова Тамара Іванівна (1972-1973рр.);

  • Голуб Антоніна Анатоліївна (1973-1975р.);

  • Маркіна Ліна Василівна (1975-2008рр.);

  • з 2005 р. і до теперішнього дня – Тиха Світлана Федорівна.

 

У 80-х роках, з метою створення школи-комплексу у с.Катеринівка, районний будинок піонерів продовжив свою плідну працю уже у приміщенні Катеринівської середньої школи. Напрями діяльності не змінювались, не дивлячись на те, що будинок піонерів перейменовано у Лозівський районний будинок піонерів і школярів, з 01.09 1993 року -  у будинок школяра, у 2001 році – Лозівський районний будинок дитячої та юнацької творчості(Наказ№114від 05.07.2001по районному відділу освіти).  2011 рік – будинок дитячої та юнацької творчості Лозівської районної ради Харківської області(Розпорядження Лозівської РДА №65 від 15 лютого 2011 року )

Протягом останніх 10 років мережа закладу залишається незмінною. Працюють 46 гуртків, якими охоплено 860 учнів закладів освіти району.

2020 рік ювілейний для Будинку дитячої та юнацької творчості Лозівської районної ради. За 50 років бурхливої діяльності заклад переживав злети і падіння, зміну назви і кадрів, збільшення і зменшення мережі. Але завжди виконував свою основну функцію: максимально охоплював позашкільною освітою дітей та учнівську молодь Лозівського району.

В умовах децентралізації функціонування закладу стало одним із чутливих питань. Внесено значні зміни до штатного розпису. Відбулося скорочення штатних одиниць. Заклад змінив місце дислокації. Вищеназвані зміни суттєво вплинули на мережу гуртків. Минулий навчальний рік підготував для кожного педагога - позашкільника та вихованців низку випробувань, але і унікальних можливостей.

У 4 закладах освіти району працювали 10 гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості Лозівської районної ради за шістьма напрямами позашкільної освіти, охоплюючи 200 вихованців віком від 5 до 18 років, (з яких 51 дитина пільгового контингенту)  використовуючи у освітній  діяльності матеріально-технічну базу цих закладів (кабінети, майстерні, комп’ютерну техніку і т.і.). Освітні послуги надавали  10 педагогів, з них 9 сумісників.

В умовах карантину команда позашкільників продемонструвала згуртованість, мобільність, терпіння і відданість справі. З 13.03.2020 до 30.04.2020 оплата праці керівникам гуртків не здійснювалася та позашкільний заклад не припиняв свою діяльність. За період карантину усі оволоділи технологіями дистанційного навчання і спілкування.Творчо працювала група «Керівники гуртків» у Viber, куди передавалася інформація про заходи, посилання на вебінари, фото дитячих робіт, відеоролики. Педколектив активно займався самоосвітою, брав участь у вебінарах, відео-конференціях, відео-марафонах на платформах «Всеосвіта», «На Урок», «Освіторія», у обласних онлайн-нарадах, науково-методичному семінарі «Формування національно-культурної ідентичності», Міжнародній конференції позашкільників.

З 01.05.2020 року гуртки БДЮТ відновили свою роботу. Для ефективного процесу навчання і онлайн взаємодії   керівниками гуртків застосовувалася   платформа Клас-рум: створено сторінку БДЮТ, зареєстровано усіх учасників навчально-виховного процесу. Керівники гуртків, згідно з графіком роботи гуртка, затвердженого у вересні 2019 року, відповідно до плану роботи гуртка на ІІ півріччя, надавали матеріали для своїх вихованців, застосовуючи форми організації навчання за допомогою дистанційних технологій.  Керівники гуртків, у яких не було можливості приєднатися до Клас-рум, обрали інші форми  онлайн комунікацій з вихованцями: відеовайбер, відеозаписи, електронна пошта, месенджер, скайп. Зворотній зв'язок – це фото дитячих робіт, відеоролики, челенжи. За участь у дистанційних конкурсах вихованці гуртків отримали 7 призових місць і 5 грамот за активну участь.

              Протягом 2019/2020 навчального року позашкільним закладом освіти проведено близько 100 заходів за різними напрямами діяльності (експедицій, змагань, зльотів, походів, конференцій, конкурсів, турнірів, концертів та інших, передбачених статутом закладу), до заходів залучено більше 300 осіб. 24 вихованця гуртків БДЮТ стали переможцями районних та учасниками обласних етапів Всеукраїнських конкурсів. 11 із них нагороджені грамотами і дипломами за перемоги на обласному рівні ( за І-ІП місця), 8 мають грамоти за активну участь в обласних заходах.

БДЮТ є координатором Лозівської районної асоціації старшокласників «Стожари», до складу якої входять представники усіх закладів освіти Лозівського району, вихованці гуртків БДЮТ. У 2019 році команда «Стожари» посіла І місце у обласному фестивалі лідерів учнівського самоврядування «Лідер року 2019», а голова асоціації Алфімова Ляля завоювала гран-прі фестивалю.

  Переможців обласного рівня підготували керівники гуртків: Дєєва В.В.(Клуб старшокласників «Точка зору»), Чернявська В.В. (Декоративно-образотворче мистецтво),Вержбицька О.В.(Основи комп’ютерної графіки), Марченко Н.М. (Лікарські рослини), Божко Т.В. (Основи біології), Гапич О.С. (Вязання гачком),Козлова Т.М.( Декоративно-образотворче мистецтво).

За підсумками 2019/2020 н.р. найактивнішими визнано вихованок Клубу старшокласників «Точка зору»» (керівник - В.В. ДЄЄВА), учениць КЗ «Краснопавлівський ліцей»: ГОМІНУ Катерину, ЗАПОРОЖЕЦЬ Віталіну, АЛФІМОВУ Лялю; вихованця гуртків «Основи комп’ютерної графіки»(керівник О.В. ВЕРЖБИЦЬКА), «Декоративно-образотворче мистецтво» (керівник В.В.ЧЕРНЯВСЬКА), «Художня обробка деревини» (керівник О.А. БЕРШАК)  учня 4 класу Орільського ліцею ВЕРЖБИЦЬКОГО Степана.   

            Усі події, які відбувалися у «хмарах» нашого спілкування, висвітлено на веб-сайті  БДЮТ та закладів освіти району, на сторінках Facebook, Instagram. Розроблено заходи щодо відзначення у 2020 році 50-річного ювілею закладу. Запущено проект «Творчість  пробуджує талант».

 У 2020/2021 році педколектив БДЮТ, враховуючи організаційно-методичні рекомендації Міжнародної асоціації позашкільників, Міністерства освіти і науки  України (Листи МОНУ від19.05.2020 №6/643-20; від 20.07.2020 №1/9-385) планує удосконалити роботу закладу щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок з урахуванням застосування   дистанційних технологій в позашкільній освіті.  

 

bottom of page